Říká se:

Lepší je dvakrát se zeptat, než jednou nevědět."

A tak se ptejte.

Nevědomost Vás totiž ve světě financí neomlouvá.

 

V této PORADNĚ bychom Vám rádi odpověděli na to co Vás zajímá ohledně insolvence. Například co vše je nutné udělat k podání návrhu na povolení insolvence, co je insolvence a jaká jsou jeho úskalí.

 

PORADNA

 

Dobrý den . Chci se zeptat, jak probíhá insolvence a jak si nejlépe domluvit první schůzku u Vás? A je vůbec schůzka nutná?

Jan, Pelhřimov

 

Jane, děkujeme za otázku.

Schůzku je třeba předem domluvit a to po telefonu.

Termín si domluvíte u pana Vorla telefon 775073215, nebo u pana Ptáčka telefon 737349444 dle regionu, který si vyhledáte na této stránce.

 

Druhá možnost – opět vybrat region a po kliknutí vyplnit kontaktní formulář a odborník pro danou oblast se Vám ozve a termín domluví podle Vašich možností a volného místa v kanceláři.

 

První a všechny ostatní schůzky jsou bezplatné a  je nutno se objednat.

Klienti, se kterými se dohodneme na krespondenční komunikaci samozřejmě na schůzky nejezdí.

 

Hezký den Vorel Zbyněk

 

Dobrý den pane Ptáčku . Chci se zeptat, jak se mám  dostat k informacím o pohledávkách (dluzích), vůči věřitelům (subjektům kterým dlužím).

Jiří, Jablonec nad Nisou.

 

Jirko děkuji za dotaz. Cest je několik.

Jednou z prvních, kterou doporučujeme, je požádat o výpis všech projednávaných případů k dlužníkovu rodnému číslu, na trvalému pobytu klienta příslušném Okresním Soudu. Tento způsob je zdarma. Na požádání, získá dlužník seznam všech kauz, které jsou, nebo byly projednávány. S tímto seznamem, již získá ucelenou představu o všech exekučních titulech a případných dalších pohledávkách, které třeba zatím ještě exekucí nejsou, ale soud už v nich nějak rozhodoval.

 

Další cestou, je informovat se na jakémkoliv Exekutorském úřadu v ČR a požádat o výpis Exekučních titulů, na dlužníkovo rodné číslo. Tato služba je zpoplatněna, není to však vysoká částka, jedná se o stokoruny. Stává se však, že některé Exekutorské úřady tuto informaci dávat nechtějí, není to jejich povinnost. Je to však nejjistější způsob, jak seznam exekucí získat. Exekutor má přístup do uceleného systému všech případů a je tak schopen, zjistit všechny a hned.

 

Když dlužník získá tento seznam, je nutné získat informace o jednotlivých případech, přímo od jednotlivých Exekutorských úřadů, nebo jiných subjektů, které na seznamu jsou. Tuto informaci může získat pouze člověk, proti kterému je případ veden. Druhou možností, je Plná moc, kterou lze zplnomocnit třetí osobu a na které je uvedeno k čemu tuto osobu dlužník zplnomocňuje a která poté může jednat za dlužníka, jeho jménem. Většinou stačí zatelefonovat a požádat o zaslání informací na adresu, nebo případně do e-mailu, či datové schránky. Stává se, že když si operátor ověří totožnost, sdělí informace i po telefonu. I takový způsob stačí. Je však nutné zapsat si kdy, kam a s kým jsme hovořili a poté vypracujeme čestné prohlášení na tuto konkrétní pohledávku.

 

 

Jindřich Ptáček

 
 

Výborně! Zpráva byla přijata.