Vyhledat
  • Lukáš Kock

Taková normální schůzka

Včera jsem měl kromě jiných schůzek, naplánovánu schůzku s manželským párem v malé vesničce nedaleko Mostu, na šestou hodinu. Měla to pro mne být jen další cesta za klientem, dokončení kompletace dokumentů a rozjetí přípravy návrhu pro soud. Cestou jsem se chtěl zastavit v Teplicích a vrátit klientce dokumentaci, která u mne zůstala po předání návrhu na soud. Měl jsem dostatečnou časovou rezervu před schůzkou a nechtěl jsem pospíchat. Vyjel jsem a jako vždy k večeru, začaly zvonit telefony. Jeden za druhým jsem začal vyřizovat a na milou klientku jsem samozřejmě zapomněl. Vzpomněl jsem se asi už dvacet pět kilometrů za Teplicemi. Zavolal jsem, omluvil se a dohodl se, že se zastavím, až se budu vracet.Cestu jsem minul policejní hlídku, která brala jedno auto za druhým a říkal jsem si, jak je super že jedu opačným směrem a nebudu se zdržovat. Až se budu vracet, tak už tam nebudou.

Schůzka u klientů proběhla jak měla. Vše jsme dokončili, já si vezl dokumentaci domů a těšil se, že si dám doma v pohodě kávičku. Cestou jsem už policii nepotkal.Když jsem byl na poloviční cestě, zazvonil telefon. Volal jiný klient, jestli si přijedu pro dokumentaci. Nedalo se nic dělat. Otočil jsem auto a musel se vrátit o pár kilometrů zpátky. Policejní hlídka už na tom místě nebyla, ale potkal jsem jí jinde. Zase na druhé straně a zase jsem se jí vyhnul.

Vzal jsem papíry od klienta a vracel se do Teplic. Jel jsem jinudy, byla už tma, nechtěl jsem už nic řešit, chtěl jsem prostě domů. Dva kilometry před Teplicemi mě zastavila ta policejní hlídka, kterou jsem už dvakrát potkal jinde. Zastavil jsem a už jsem se tomu jen smál. Pánové přišli a co že mě tak pobavilo. Když jsem to vysvětlil, začali se smát taky s tím, že jsou to opravdu oni a že mě opravdu nesledují. Mám skoro nové auto, není na něm co najít. Obešli ho, předal jsem doklady a čekal až je dostanu zpátky. Když si jeden z policistů začal doklady prohlížet, začal se smát ještě víc. "Řidičák, občanku, techničák máte v pořádku, ale na té pojistce je jiná SPZtka než na autě. Tak jste se nám dvakrát vyhnul a po třetí jsme Vás dostali!" A smál se jako blázen.

Co vám mám povídat. Zaplatil jsem pokutu, předal doklady klientce v Teplicích a doma jsem byl ve čtvrt na jedenáct, jako na koni.

Někdy je to prostě pech a nic s tím neuděláte.

Jindřich Ptáček

#schůzka #Oddlužení #cesta #příběh #policie

1 zobrazení

Zpracování korespondenčně celá ČR

AK na objednání Rumunská 1,  12000 Praha 2

+420 775 073 215

email: insvorel@seznam.cz