Vyhledat
  • Lukáš Kock

Přišla cukrovka a sladký život skončil. Příběh pana Jiřího.

Celé roky jsme pracoval v relativně dobře placené pozici a byl jsem i relativně zdráv. K financování různých potřeb (domácí vodárna, bojler, mrazák, dovolená, apod.) jsme s manželkou používali přednostně naspořené prostředky, když se však někdy sešlo více potřeb najednou, využili jsme i možnosti půjčky, či kontokorentu. V rodině jsem rodinné peníze spravoval já, i s ohledem na můj nadstandardní příjem a veškeré závazky jsem bez problémů a vždy včas splácel. Když byla nějaká půjčka splacena, bez výčitek jsem sáhl po nové a vždy vše dobře vycházelo. Pak se však v mém životě začaly věci měnit.

Nejprve jsem onemocněl cukrovkou, k té se po čase přidaly komplikace a nakonec jsme se s manželkou rozvedli. Ještě nějaký čas jsem vše dobře zvládal, pak jsem však přišel v 58 letech o práci a vše se ze dne na den zcela obrátilo vzhůru nohama. Začal jsem si půjčovat na zaplacení splátek a s obtížemi jsem půjčené peníze vracel. Nemohl jsem s penězi vyjít a stávalo se mi, že jsem neměl na konci měsíce ani na jídlo. V té době jsem prostřednictvím známého, který je právníkem, kontaktoval pana Ptáčka. Měl jsem z oddlužení strach a také jsem se obával ponižování. Pan Ptáček je však velice empatický a slušný člověk. Bez jakéhokoliv despektu mi vše vysvětlil, uklidnil moje obavy a celým procesem mě provedl. Soud moje oddlužení povolil, přidělil mi insolvenčního správce a nyní čekám na finální jednání, na kterém budou stanoveny konkrétní podmínky mého oddlužení. V době, kdy jsem neměl peníze na splácení, jsem svoji situaci viděl značně bezvýchodnou.

Nyní hledím do budoucnosti, ne bez obav, ale s vírou, že to zvládnu. Pan Ptáček je profesionál a ode mne mu patří upřímné poděkování za jeho lidský přístup a pomoc. Nikomu nepřeji, aby se do takové situace, kdy bude potřebovat pomoc s oddlužením dostal, ale když už taková situace nastane, přál bych mu, aby narazil na někoho takového, jako je pan Ptáček. Jiří, Praha

Celý příběh včetně audia a videa najdete na stránce příběhů: Přišla cukrovka a sladký život skončil.

#oddlužení #příběhy #jiří #cukrovka #jakřešitfinančníprobléby #finančníproblémy

Zpracování korespondenčně celá ČR

AK na objednání Rumunská 1,  12000 Praha 2

+420 775 073 215

email: insvorel@seznam.cz