Příběhy naši klientů - inspirujte se
V naší každodenní praxi se setkáváme s různými typy klientů a slyšíme mnoho zajímavých a poučných příběhů. Přinášíme Vám některé, aby jste se mohli inspirovat.
Nebojte se přijít a odkrýt karty, jako to udělali tito lidé.

(Jména a fotografie, jsme pozměnili. Příběh je však pravdivý)

NOVOROČNÍ SMS
Dluhy nám málem zničily rodinu

poslechněte si tento příběh v MP3

Oddlužení - novoroční SMS - DUŠAN je tu JAKODOMA
00:00 / 00:00

Nový rok. Čas oslav, radosti, bilancování a zamyšlení. Čas kdy Vám mobil zaplní smsky od známých, kamarádů a přátel. Mobil mi pípá co pět minut. Jedna ze zpráv mne zaujala. "JINDRO DEKUJEME VAM. BEZ VAS BY SE NÁM ROZPADLA RODINA A NIKDY BYCHOM UŽ NESLAVILI SILVESTRA SPOLU. DVORACKOVI"

 

Před očima se mi objevili Dvořáčkovi, kteří sedí u mne v kanceláři a jsou v podstatě před rozvodem. Dluží téměř 2 milióny. Dluhy neudělali oba, ale jen jeden z nich. Je jedno kdo. Důležité je, že jsou manželé a tedy dluží spolu. 
Téma proč tu sedíme je jejich snaha zachránit rodinu a vyřešit problém.
Vstup do insolvence není jen o nutnosti zaplatit minimálně 30 % závazků ve splátkách po dobu pěti let. je to celé složitější. Osobnější. Je v tom Váš život. Rodinné vztahy. 

 

Celé to začíná Vaším rozhodnutím, že nastal čas, kdy je toto řešení prostě jediné, které Vám může ještě pomoci situaci řešit. Je to o osobní odvaze si přiznat, že vše dospělo do situace, že to prostě udělat musíte.

Mám celou řadu klientů, kteří si tímto rozhodnutím zachránili nejen normální život, ale i manželství. Dvořáčkovi měli těsně před exekučním prodejem nemovitosti, pravděpodobně  před rozvodem a rozpadem rodiny. 
Po naší analýze jejich situace jsme zjistili, že jejich závazky činí částku 1.841.000,- Kč.

Tak. To byla první rána.

A k tomu nemají dost vysoký příjem na vstup do insolventního řízení.  Další rána.


Celou situací jsme se začali intenzivně zabývat a vyřešili jsme příjem smlouvou o důchodu. Dvořáčkovi začali kompletovat dokumenty a postupně se povedlo připravit vše pro podání návrhu na soud. Podání jsme odnesli na soud společně a manželé od tohoto momentu neměli jediný problém s věřiteli. Ten večer se po dlouhé době opravdu vyspali. 

 

Po proběhnutí měsíční lhůty pro přihlášení věřitelů se ke klientům dostavil insolvenční správce a oznámil jim, že se jim do řízení přihlásili věřitelé v celkové výši 1.041.000,- Kč. Zbytek se prostě nepřihlásil.
Ten telefonát překvapeného, šťastného a spokojeného manžela dle vlastních slov se slzami v očích, hned tak nezapomenu.
Má reakce tehdy byla jednoduchá: „tak to je na flašku“. Odpověď mě ale rozesmála. „Už tu stojí druhá“. Manželé Dvořáčkovi ušetřili skoro polovinu částky, kterou budou muset zaplatit a já mám z klientů přátele. A musím říct, že se mi to stává poměrně často. A to je dobře.

 

Stačilo: 

  • rozhodnutí

  • domluvení schůzky

  • analýza

  • naše pomoc

a zachránili tím celé své manželství.

 

Do těžké situace se může dostat každý. Banky chtějí aby si lidé půjčovali a ne každý to zvládne. Takových klientů máme za poslední roky celou řadu. S některými se po čase setkáváme jen tak na kus řeči a je radost sledovat, jak se jim život otočil k lepšímu.
Je to něco, co mě na téhle práci nepřestane nikdy bavit.

 

A tak beru do ruky mobil a vyťukávám...

„I VAM KRASNY SILVESTR DVORACKOVI. A STASTNY NOVY ROK 2016. JINDRA PTACEK“