Příběhy naši klientů - inspirujte se
V naší každodenní praxi se setkáváme s různými typy klientů a slyšíme mnoho zajímavých a poučných příběhů. Přinášíme Vám některé, aby jste se mohli inspirovat.
Nebojte se přijít a odkrýt karty, jako to udělali tito lidé.

(Jména a fotografie, jsme pozměnili. Příběh je však pravdivý)

S cukrovkou mi skončil sladký život
pan Jiří z Prahy

poslechněte si tento příběh v MP3

S cukrovkou mi skončil sladký život - DUŠAN je tu JAKODOMA
00:00 / 00:00

Celé roky jsme pracoval v relativně dobře placené pozici a byl jsem i relativně zdráv. K financování různých potřeb (domácí vodárna, bojler, mrazák, dovolená, apod.) jsme s manželkou používali přednostně naspořené prostředky.

Když se však někdy sešlo více potřeb najednou, využili jsme i možnosti půjčky, či kontokorentu. V rodině jsem rodinné peníze spravoval já, i s ohledem na můj nadstandardní příjem a veškeré závazky jsem bez problémů a vždy včas splácel. Když byla nějaká půjčka splacena, bez výčitek jsem sáhl po nové a vždy vše dobře vycházelo.

 

Pak se však v mém životě začaly věci měnit.
 

Nejprve jsem onemocněl cukrovkou, k té se po čase přidaly komplikace a nakonec jsme se s manželkou rozvedli. Ještě nějaký čas jsem vše dobře zvládal, pak jsem však přišel v 58 letech o práci a vše se ze dne na den zcela obrátilo vzhůru nohama.

Začal jsem si půjčovat na zaplacení splátek a s obtížemi jsem půjčené peníze vracel. Nemohl jsem s penězi vyjít a stávalo se mi, že jsem neměl na konci měsíce ani na jídlo. V té době jsem prostřednictvím známého, který je právníkem, kontaktoval pana Jindřicha Ptáčka.

Měl jsem z oddlužení strach a také jsem se obával ponižování. Pan Ptáček je však velice empatický a slušný člověk. Bez jakéhokoliv despektu mi vše vysvětlil, uklidnil moje obavy a celým procesem mě provedl. Soud moje oddlužení povolil, přidělil mi insolvenčního správce a nyní čekám na finální jednání, na kterém budou stanoveny konkrétní podmínky mého oddlužení. V době, kdy jsem neměl peníze na splácení, jsem svoji situaci viděl značně bezvýchodnou.

 

Nyní hledím do budoucnosti, ne bez obav, ale s vírou, že to zvládnu. Pan Ptáček je profesionál a ode mne mu patří upřímné poděkování za jeho lidský přístup a pomoc. Nikomu nepřeji, aby se do takové situace, kdy bude potřebovat pomoc s oddlužením dostal, ale když už taková situace nastane, přál bych mu, aby narazil na někoho takového, jako je pan Ptáček.

Jiří, Praha