Příběhy naši klientů - inspirujte se
V naší každodenní praxi se setkáváme s různými typy klientů a slyšíme mnoho zajímavých a poučných příběhů. Přinášíme Vám některé, aby jste se mohli inspirovat.
Nebojte se přijít a odkrýt karty, jako to udělali tito lidé.

(Jména a fotografie, jsme pozměnili. Příběh je však pravdivý)

S cukrovkou mi skončil sladký život
pan Jiří z Prahy

poslechněte si tento příběh v MP3

S cukrovkou mi skončil sladký život - DUŠAN je tu JAKODOMA
00:00 / 00:00

Celé roky jsme pracoval v relativně dobře placené pozici a byl jsem i relativně zdráv. K financování různých potřeb (domácí vodárna, bojler, mrazák, dovolená, apod.) jsme s manželkou používali přednostně naspořené prostředky.

Když se však někdy sešlo více potřeb najednou, využili jsme i možnosti půjčky, či kontokorentu. V rodině jsem rodinné peníze spravoval já, i s ohledem na můj nadstandardní příjem a veškeré závazky jsem bez problémů a vždy včas splácel. Když byla nějaká půjčka splacena, bez výčitek jsem sáhl po nové a vždy vše dobře vycházelo.

 

Pak se však v mém životě začaly věci měnit.
 

Nejprve jsem onemocněl cukrovkou, k té se po čase přidaly komplikace a nakonec jsme se s manželkou rozvedli. Ještě nějaký čas jsem vše dobře zvládal, pak jsem však přišel v 58 letech o práci a vše se ze dne na den zcela obrátilo vzhůru nohama.

Začal jsem si půjčovat na zaplacení splátek a s obtížemi jsem půjčené peníze vracel. Nemohl jsem s penězi vyjít a stávalo se mi, že jsem neměl na konci měsíce ani na jídlo. V té době jsem prostřednictvím známého, který je právníkem, kontaktoval pana Jindřicha Ptáčka.

Měl jsem z oddlužení strach a také jsem se obával ponižování. Pan Ptáček je však velice empatický a slušný člověk. Bez jakéhokoliv despektu mi vše vysvětlil, uklidnil moje obavy a celým procesem mě provedl. Soud moje oddlužení povolil, přidělil mi insolvenčního správce a nyní čekám na finální jednání, na kterém budou stanoveny konkrétní podmínky mého oddlužení. V době, kdy jsem neměl peníze na splácení, jsem svoji situaci viděl značně bezvýchodnou.

 

Nyní hledím do budoucnosti, ne bez obav, ale s vírou, že to zvládnu. Pan Ptáček je profesionál a ode mne mu patří upřímné poděkování za jeho lidský přístup a pomoc. Nikomu nepřeji, aby se do takové situace, kdy bude potřebovat pomoc s oddlužením dostal, ale když už taková situace nastane, přál bych mu, aby narazil na někoho takového, jako je pan Ptáček.

Jiří, Praha

Zpracování korespondenčně celá ČR

AK na objednání Rumunská 1,  12000 Praha 2

+420 775 073 215

email: insvorel@seznam.cz