Příběhy naši klientů - inspirujte se
V naší každodenní praxi se setkáváme s různými typy klientů a slyšíme mnoho zajímavých a poučných příběhů. Přinášíme Vám některé, aby jste se mohli inspirovat.
Nebojte se přijít a odkrýt karty, jako to udělali tito lidé.

(Jména a fotografie, jsme pozměnili. Příběh je však pravdivý)

Úžasná kamarádka
Někdy se stačí jen zeptat...

poslechněte si tento příběh v MP3

Úžasná kamarádka - text_ Jindřich Ptáček, čte DUŠAN je tu JAKODOMA
00:00 / 00:00

Dluhy jsou nepříjemná věc  a může se stát, že nám přerostou přes hlavu. V tu chvíli nesmíme strčit hlavu do písku, uzavřít se a čekat jak to dopadne.  Ano může se stát, může  přijít stud, obava z hanby. Ale to není nic proti tomu co se bude dít, když nebudete dělat nic. Je potřeba jednat! A někdy se stačí jen svěřit.
Nikdy mě tahle práce nepřestane překvapovat. Nejen tím jaké osudy lidí se mi přehrávají před očima, ale jak někdy stačí málo k tomu, aby se věci rozhýbaly.
Abych jste tento příběh pochopili, musím se vrátit v čase o pár měsíců zpět.
Moje kancelář je v obchodní budově, kde sídlí mnoho firem. Čas od času se před kanceláří  potkávám s milou a usměvavou paní z kanceláře firmy, která sídlí u nás v patře. Dnes ráno jsem seděl za stolem, měl jsem otevřené dveře na chodbu a ta milá paní mi nejprve prošla kolem dveří, aby se za chvíli trochu váhaavě vrátila s tím, že potřebuje radu. Mívám dopředu domluvené schůzky, ale teď byl čas ranní kávy a tak jsem jí pozval dále.
Po chvíli mi odkryla příběh jejího kamaráda, který bojuje už delší dobu s dluhy u exekutorů.  Situace jí trápila, protože člověk se pod takovýmto tlakem začne měnit.  
Jednali jsme rychle.  Našel jsem ještě ten den volný termín a za dvě hodiny už oba seděli u mě v kanceláři. O další půlhodinu později, už pán odcházel s vědomím, že je z jeho problémů vede cesta ven.
Má to štěstí, že má úžasnou kamarádku, která se prostě "jen zeptala." Já jsem měl po jejich návštěvě dobrý pocit z toho jakou práci dělám a proč mě tolik baví.